Szkoła Programowania i Matematyki
Napisz do nas   |   505 233 187   |

Programowanie

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Zapraszamy dzieci i młodzież na profesjonalną naukę programowania stacjonarnie w Warszawie na Zielonej Białołęce oraz ON-LINE w całej Polsce i za granicą. Uzyskaliśmy jakość zajęć on-line taką samą jak zajęcia stacjonarne. Prowadzimy zajęcia grupowe dla początkujących i zaawansowanych. Zajęcia prowadzi nauczyciel z powołania, doświadczony praktyk, programista i projektant, główny architekt wiodących systemów informatycznych w Polsce, zdobywca wielu certyfikatów, edukator. Zapraszamy do umawiania się na bezpłatną lekcję próbną stacjonarną lub ON-LINE.

Na zajęciach, od najmłodszych lat,  uczymy programowania, poznajemy technologie informatyczne w tym  języki  programowania, tworzymy rozbudowane aplikacje a nawet systemy informatyczne. Nie jest to jednak pełny opis tego czym się zajmujemy.

Istota zajęć jest daleko szersza i obejmuje zagadnienia takie jak :

• informatyka w tym  algorytmy i struktury danych, wzorce projektowe,
  • matematyka w tym prawdopodobieństwo i kombinatoryka
  • fizyka z zakresu bryły sztywnej

Nauka powyższych zagadnień odbywa się w zakresie szkoły średniej i pierwszych lat studiów matematycznych.

Nie jest przy tym ograniczeniem wiek ucznia dlatego, że można tych pozornie skomplikowanych zagadnień uczyć w "dużym wyprzedzeniem" zapewniając przy tym pełne przyswojenie materiału przez ucznia.

Rezultatem zajęć jest zatem nie tylko sama umiejętność programowania ale bagaż wiedzy  niezbędnej do podjęcia przyszłych wyzwań w świecie inżynierii oraz obszarze nauk ścisłych (np. egzaminy, olimpiady tematyczne, podjęcie nauki na kierunkach ścisłych).

Nauka programowania jest prowadzona w taki sposób aby uczniowie uzyskali wprowadzenie do myślenia algorytmicznego, logicznego i umiejętności kombinatoryki. Uczniowie doświadczają i rozumieją nawet złożone tematy a sukces w nauce jest trwały.

Dlaczego nauka programowania jest ważna?

• Celem nauki programowania jest ułatwienie dzieciom i młodzieży startu w zawodowe życie w przyszłości.

• Umiejętność programowania stwarza duże możliwości w wielu dziedzinach życia. Od tej umiejętności może zależeć otrzymanie ciekawej i dobrze płatnej pracy w przyszłości.

• Spośród 10 najbardziej pożądanych w 2023 r. zawodów na świecie 6 wymagało umiejętności programowania.

• W Polsce natomiast 5 na 10 pracodawców ma problemy ze znalezieniem programistów.

• Obserwując szybkie tempo rozwoju technologicznego możemy przypuszczać, że wkrótce umiejętność programowania będzie tak samo niezbędna jak umiejętność czytania i pisania.

Niezależnie od tego czy uczeń zostanie programistą czy nie, będzie mógł korzystać z umiejętności, których nabędzie ucząc się programowania oraz poszerzając wiedzę matematyczną, takich jak:

• umiejętność twórczego i logicznego myślenia,
  • projektowanie, rozwiązywanie problemów i wnioskowanie,
  • wykształcenie umiejętności analitycznych i kreatywności,
  • wytrwałość i praca zespołowa.

Na zajęciach uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności programistyczne oraz poszerzają wiedzę z zakresu matematyki.

Program nauczania

MASZ PYTANIA?

Jeśli masz pytania odnośnie naszej oferty kształcenia, zastanawiasz się czy programowanie jest dla Ciebie, lub szukasz kursu dostosowanego do swoich potrzeb zapraszamy do kontaktu z nami. Zadzwoń pod nr. telefonu 505 233 187, lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania szybko i wyczerpująco.
W celu zapisania się na darmową lekcję próbną prosimy o skorzystanie z formularza zgłoszeniowego.

NAPISZ DO NAS!
Kod z obrazka*

Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów i w sposób niezbędny do wykonania usługi serwisowej zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Jestem świadomy/a, że w każdej chwili mogę zaktualizować lub wycofać swoje dane.

©2024 Szkoła Programowania i Matematyki PETRA. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności (RODO). TSJPŚKJCHZN 1/9/87126
Projekt i realizacja: Kilos.pl